تایتل قالب طراحی سایت سئو قالب بیان
شرکت خاتم توس تولید کننده دستگاه های پوز بانکی و سوئیچ های لویالتی وebankو سخت افزار های بانکی


۳۴ مطلب در مهر ۱۳۹۶ ثبت شده است

دلایل شکست برخی از پروژه های طراحی فروشگاه اینترنتی

مقالات زیادی درباره موفقیت وب سایت ها وجود دارد اما مقالات کمی درباره ی شکست یک وب سایت و طراحی فروشگاه اینترنتی ارائه شده است. مواردی که باعث شکست یک وب سایت می شود را به صورت 7 نکته مهم در این مقاله از شرکت طراحی سایت مبنا به شما می گوییم:

1) طراحی سایت بد

سایتی که ، طراحی سایت بدی داشته باشد مانند یک رستوران مجلل در محله فقیر نشین است. پس طراحی فروشگاه اینترنتی خود را با دقت و هدفمند ایجاد کنید.

2) تبلغات بی رویه در طراحی سایت

برای تبلیغات خود محل مناسبی را انتخاب کنید و از ایجاد تبلیغات زیاد در صفحه خودداری کنید ، هنگامی از تبلیغات استفاده کنید که سایت شما در رتبه بالایی قرار داشته باشد تا تبلیغات شما مورد بازدید قرار بگیرد، در غیر این صورت اگر سایت شما رتبه پایینی دارد از تبلیغات استفاده نکنید.

3) عدم وجود تیتر های جذاب در طراحی فروشگاه اینترنتی

هنگامی که برای سایت تان مقاله ای تهیه می کنید یک بار آن را بخوانید و جذاب ترین تیتر را برای مقاله انتخاب کنید تا مورد بازدید بیشتری قرار بگیرد.

دلایل عدم موفقیت پروژه های طراحی فروشگاه اینترنتی

4) عدم وجود صفحه درباره ما در طراحی فروشگاه اینترنتی

در طراحی فروشگاه اینترنتی خود صفحه درباره ما قرار دهید. تا کابران اطلاعاتی از شما و ،وب سایت شما داشته باشند.

5) عدم لینک دهی به مطلب در طراحی سایت

اگر شما مطلبی نوشته اید که قبلا مشابه این مطلب را در سایت وجود داشته است ، می توانید آنها را به هم لینک دهید.

6) عدم وجود تصویر در طراحی سایت

استفاده از تصاویر در طراحی سایت و به ویژه طراحی فروشگاه اینترنتی باعث جذابیت بیشتر می شود ، و از خروج زود هنگام از سایت جلوگیری می کند و باعث افزایش بازدید از سایت نیز می شود.

7)  وجود موضوعات فراوان در طراحی سایت

در وب سایت خود سعی کنید از مقالات گوناگون استفاده نکنید، مقالاتی را در وب سایت خود ایجاد کنید که مرتبط به سایت شما باشد .


فروشگاه ساز چیست؟

طراحی فروشگاه اینترنتی یکی از حرفه های در حال توسعه در ایران است. امروزه بسیاری از کسب و کارها در کنار طراحی سایت شرکتی و معرفی محصول خود، اقدام به طراحی فروشگاه اینترنتی نیز می کنند. البته هنوز هم نسبتا طراحی فروشگاه اینترنتی وخرید از فروشگاه اینترنتی رایج نیست از این رو این حرفه جای پیشرفت بسیاری دارد و تقریبا در ایران نوپا است.

از آنجایی که طراحی فروشگاه اینترنتی به صورت اختصاصی به دلیل داشتن امکانات بسیار، نیازمند صرف هزینه نسبتا بالایی است، برخی از کسب و کارهای کوچک از انجام طراحی فروشگاه اینترنتی صرف نظر می کنند. اما در حال حاضر تعداد زیادی فروشگاه ساز و قالب های فروشگاهی آماده وجود دارند که به صورت رایگان در اختیار فرد قرار داده شده اند.

فروشگاه ساز در واقع یک افزونه است که امکانات فروشگاهی را به طراحی سایت اضافه می کند. امکاناتی نظیر خرید آنلاین، سبد خرید، ارائه محصول و توضیحات مرتبط و غیره در فروشگاه ساز ارائه شده است. امروزه تعداد زیادی فروشگاه ساز وجود دارند که به عنوان موفق ترین ترین آنها م توان به پرستا شاپ و اپن کارت اشاره کرد.

فروشگاه ساز چیست؟

طراحی فروشگاه اینترنتی با استفاده از قالب های آماده دارای نیازمند هزینه کمی است اما برای کسب و کارهای بزرگ و آن دسته از افرادی که سئو برای آنها مهم است، توصیه نمی شود. این دسته از افراد و کسب و کارها می توانند در صورت تمایل به طراحی فروشگاه اینترنتی اختصاصی بپردازند.


بانکداری الکترونیک یکی از نشانه های  جامعه مجازی آینده است. بانکداری الکترونیک منافع قابل توجهی برای مشتریان در زمینه های سهولت و هزینه تعاملات بانکی به همراه دارد. ولی در کنار این منافع چالش های جدی را برای مقامات کشوری در تنظیم و کنترل سیستم های ملی و طراحی و اجرای سیاست های کلان اقتصادی به وجود می آورد. بانکداری الکترونیک مدت طولانی به صورت ماشین های خودپرداز و دریافت خدمات از طریق تلفن رایج بود و اخیرا با گسترش اینترنت تغییر شکل یافته و به صورت یک شبکه جدید انجام خدمات بانکی امکانپدیر شده است.

 

وجه تمایز بین پول الکترونیک و بانکداری الکترونیک این است که تراز تعاملات مالی در حساب های مالی بانک نگهداری نمی شود از این طریق دسترسی مشتری به بانک بسیار راحت، سریع و در تمام مدت شبانه روز بدون توجه به مکان وی انجام می شود. به علاوه بانک ها می توانند خدمات خود را با کارایی بالاتر و با هزینه های کمتری ارائه دهند.
بانکداری الکترونیک مقایسه خدمات و محصولات بانک های مختلف را برای مشتریان آسان می سازد و به افزایش رقابت بین بانک ها می انجامد و به بانک ها امکان می دهد به بازارهای جدید نفوذ کرده و حیطه کاری خود را از نظر جغرافیایی گسترده تر کنند.
برخی حتی بانکداری الکترونیک را به عنوان فرصتی برای کشورهایی با سیستم های مالی توسعه نیافته در ورود به مرحله توسعه یافتگی میدانند. مشتریان در چنین کشورهایی میتوانند با سهولت بیشتری از طریق بانک ها در خارج از کشور و از طریق سیستم های ارتباطی به خدمات بانکی دسترسی یابند.
روی دیگر بانکداری الکترونیک این است که بانکداری الکترونیک همانند بانکداری سنتی تحت تاثیر همان ریسک ها و خطرات قرار دارد و حتی گاهی نیز شدیدتر! برخی از ریسک های بانکداری سنتی عبارتند از قانونی، عملیاتی و … . به علاوه این ها بانکداری الکترونیکی چالش های نوینی را نیز به وجود می آورد. در پاسخ به این چالش ها بسیاری از قوانین ملی در جهت تحقق اهداف بانکداری الکترونیکی تغییر یافته اند.
بانکداری اینترنتی نیز در حال توسعه است. بانک ها به طراحی وب سایت ها و طراحی پورتال هایی پرداخته اند که نه تنها مشتریان میتوانند به تعاملات حساب های خود، نرخ سود و ارزها دسترسی یابند، بلکه قادرند تا به برخی از تعاملات بانکی نیز بپردازند. متاسفانه داده ها بر روی بانکداری اینترنتی کم هستند و تفاوت در تعاریف آن عمل مقایسه را در بین بانک ها و کشورها با مشکل مواجه می سازد.بانکداری الکترونیک در استرالیا، کره، کشورهای اسکاندیناوی، سنگاپور، اسپانیا و سوییس بسیار گسترده است.
کشورهای اسکاندیناوی بیشترین کاربران اینترنت را به نسبت جمعیت دارا هستند.. تقریبا یک سوم مشتریان بانک ها در کشورهای اسکاندیناوی از مزایای بانکداری الکترونیک بهره می برند. در آمریکا بانکداری اینترنتی عمدتا در بانک های بزرگ اجرا میشود.
ارائه خدمات بانکی الکترونیک و استفاده از ان بستگی مستقیمی با عادات کاربران و امکانات آن ها دارد. با ورود و توسعه بانکداری الکترونیک چهار جنبه زیر در تنظیم روابط باید در نظر گرفته شود:


۱-    پذیرش (Adaptation)
در سایه تغییرات سریع فناوری اطلاعات و اثرات آن بر فعالیت های بانکداری، ضرورت به هنگام نگاه داشتن قوانین و تدوین مقررات جدید وجود دارد و این امر نیاز به تلاش، صرف زمان و افراد کارشناس دارد.
۲-    قانونمند سازی (Legalization)
روش های جدید انجام تعاملات، ابزارهای جدید و خدمات نو مستلزم تعاریف قانونی تشخیص و مجوزهای خاص دارد. مثلا در بانکداری الکترونیک امضاء دیجیتالی از ضروریات است و بانکداری بایستی قوانین خاصی برای آن تعریف، تدوین و به مورد اجرا گذارد.
۳-    هماهنگی (Harmonization)
هماهنگی بین المللی مقررات الکترونیک می بایستی از اولویت خاصی برخوردار شود. این امر مستلزم تعریف عملیات در حیطه مرزها، نظارت ها و هماهنگی و مقررات محلی، منطقه ای و بین المللی است. بانکداری الکترونیک در سطح گسترده مستلزم از بین رفتن مرزها و انجام تعالات بدون در نظر گرفتن آن است به طوری که هر شهروندی بتواند تعاملات بانکی خود را در خارج از مرزها به سرعت انجام دهد.
۴-    یکپارچگی (Integration)
یکپارچگی فرآیند شامل مسایل مربوط به فناوری اطلاعات و ریسک های عملیاتی مرتبط با آن در اجرا و نظارت بر عملیات و ایمنی و منطقی بودن آن است.

ماشین های خودپرداز (A.T.M)
ماشین های خودپرداز از اولین  نوآوری ها در خدمات بانکی مکانیزه به حساب می آیند و مستلزم تغییر عادات مشتریان در انجام امور بانکی به صورت سریع تر و با اطمینان بیشتری است. مشتری به جای مراجعه به بانک و تماس با کارکنان بانک و تکمیل فرم های مختلف از طریق شبکه مکانیزه بانکی تعاملات مختلفی را انجام میدهد. این فناوری اولین بار از سوی بانک بارکلیز (Barklays) در سال ۱۹۶۷ به کار گرفته شد. سیستم اولیه چندان پیچیده نبود و تنها پرداخت های نقدی را انجام می داد و منبعی برای برتری استفاده کنندگان از آن ها در مقایسه با دیگر رقبای بانکی خود بود. در این مرحله درک صحیحی از نیازهای مشتریان وجود نداشت و از نوآوری اطلاعات در جهت انجام فرایندی از عملیات بانکی استفاده گردید.
با پیشرفت فناوری اطلاعات و شبکه و افزایش رقابت در دهه ۸۰ بانک ها بهره گیری از فناوری را در حمایت از استراتژی های خود در دستور کار قرار دادند و ماشین های خودپرداز می توانست ابزاری در آفرینش برتری رقابتی به حساب آید.
ماشین های اولیه کارهایی ماند دریافت وضعیت حساب ها و اتقال وجه را انجام می دادند و با فراگیر شدن آن در سایر بانک ها کاربردهای جدیدی به آن اضافه گردید مانند پرداخت صورت حساب هایی مثل آب و برق و امور مربوط به نقد کردن و انتقال چک ها که میتوانست وجه تمایز کاربرد این فناوری در میان بانک های مختلف باشد.

بانکداری اینترنتی
استفاده از اینترنت به عنوان یک مجرای ارتباطی مانند ماشین های خودپرداز که قبل از آن وجود داشت توانست به ارائه خدمات و امور بانکی سنتی به شکل نو بیانجامد. مشتریان با راحتی و اطمینان بیشتری میتوانند از خدمات راه دور بانکی استفاده کنند. بانک ها با سرعت از اینترنت در توسعه خدمات و ارائه توانایی های خود استفاده کردند و تجارت اینترنتی را در حیطه خدمات خود به کار گرفتند.
در حال حاضر بانک ها توانسته اند علاوه بر ارائه خدمات بانکی مانند دریافت صورتحساب، انتقال وجوه از یک حساب به حساب دیگر، انجام خدماتی مانند پرداخت صورتحساب های مختلف به صورت به هنگام از رشد تجارت الکترونیکی نیز به نحوی پشتیبانی کنند. به صورتی که خرید های اینترنتی، پرداخت صورتحساب ها و یا خرید سهام امروزه از ضروریات یک بانکداری مدرن است.

روش های پرداخت الکترونیکی
در نظام بانکداری الکترونیک از روش های متعددی برای پرداخت، استفاده میشود. رایج ترین این روش ها عبارتند از:


روش اعتباری
این روش مبتنی بر حساب الکترونیکی است که برای هر کاربر تعریف میشود. در نظام بانکی نوین به هر فرد یک کد شناسایی منحصر به فرد داده میشود و کلیه تعاملات بانکی و حساب های بانکی وی به این مرتبط میشود. کاربر میتواند با اتصال به حساب خود نسبت به پرداخت اقدام نماید.
در این روش مشتری مبلغ معینی را به حساب واریز و با دریافت شتاسه کاربری و رمز عبور میتواند مبلغ مورد نظر خود را انتقال دهد. در این روش مبلغ کنترل شده برای تعاملات در نظر گرفته میشود.
کارت غیر قابل شارژ (Debit Card)
کارت هایی که به مبلغ معینی شارژ میشوند و مشتری با مراجعه به دستگاه های پایانه فروش (POS) متواند تا سقف شارژ، نسبت به پرداخت اقدام نماید. حداکثر سقف خرید از این طریق، میزان شارژ انجام شده است و پس از آن کارت از چرخه معاملات خارج میشود.
کارت های اعتباری (Credit Card)
برخی بانک ها به نسبت میزان موجود و اعتبار افراد مبلغ اعتباری را برای دارنده کارت در نظر میگیرند که قاعدتا بیش از میزان موجودی حساب وی است. دارنده کارت میتواند تا میزان اعتبار در نظر گرفته شده، پرداخت های خود را انجام دهد و در مدت زمان معینی نسبت به بازپرداخت آن به بانک اقدام نماید. این کارت ها در فواصل زمانی مشخص شارژ میشوند.
کارت های هوشمند (Smart Card)
استفاده از این کارت ها نیازی به اتصال برخط با صادرکننده کارت نداشته و در زمان انجام پرداخت، موجودی به هنگام میشود. در این نوع کارت ها، پردازنده جداگانه ای نصب میشود که دارای حافظه بوده و قادر به نگهداری و پردازش تعاملات انجام شده می باشد. این نوع کارت قابل برنامه نویسی بوده و از طریق واسطه های نرم افزاری می توان بر روی آن ها برنامه نویسی کرد. نمونه این کارت ها در خطوط مترو یا سوخت استفاده میشود.

پایانه های بانکی خودکار
پایانه های خودکار این امکان را به کاربر می دهند که با بهره گیری از یک کارت مخصوص بتواند به حساب ها دسترسی داشته و از این طریق به انتقال وجوه و یا پرداخت و دریافت اقدام نمایند. با دستگاه های نوین، بانک ها قادرند تا خدمات بسیاری را از این طریق به مشتریان ارائه دهند مانند پرداخت قبوض، انتقال وجه، خرید شارژ تلفن همراه و غیره

امنیت در بانکداری الکترونیک
اساس توسعه و گسترش خدمات بانکداری الکترونیک و رشد کاربری آن، امنیت و اعتماد است. حساسیت تعاملات و جا به جایی منابع مالی در این سیستم نیاز به یک بستر امنیتی را حیاتی می نماید. در نظام بانکداری الکترونیک یکپارچگی داده (Data integrity) باید تضمین شده و نحوه دسترسی به داده ها می بایست کنترل شود. مکانیزم هایی با اعتبار بالا جهت کنترل دسترسی به داده ضروری است تا اطمینان حاصل شود که کاربر مورد نظر همان فردی است که باید به این سیستم وارد شود. این مفهوم به هویت سنجی (Authentication) معروف است. سهل ترین شیوه کنترل استفاده از شناسه کاربری و رمز عبور است که به هر کاربر (مشتری) به طور منحصر به فرد اختصاص داده میشود و تاکید میشود که به صورت نوبه ای از سوی کاربر تغییر یابد.
از روش های پیشرفته تر میتوان به کنترل بیومتریک (شاخص های زیستی) اشاره کرد که اثر انگشت یک روش بهره برداری از این شاخص است. البته روش های پیشرفته تری مانند اسکن عدسی یا شبکیه چشم از آن جمله است که به دلیل نیاز به تجهیزات پیشرفته استفاده از آن ها در سطح کاربران عمومی چندان رایج نیست.

امضاء الکترونیک
در نظام انتقال وجوه و پرداخت ها و نیز اسناد با ارزش استفاده از امضاء الکترونیک یک ضرورت است. در این شیوه شرایط زیر باید بتواند تعریف شود:
۱-    گیرنده هویت فرستنده را تایید نماید.
۲-    فرستنده ضمن تایید مطلب ارسالی، نتواند محتوای ارسالی را انکار نماید.
۳-    گیرنده نتواند مطالب جعلی در محتوای ارسالی گنجانیده و آن را به عنوان محتوای اصلی ارائه کند.


بازاریابی اینترنتی یکی از موثرترین راه ها برای تبلیغ و معرفی شرکت، خدمات، محصولات و حتی رزومه افراد در جامعه وسیع کاربران اینترنتی است.

بازاریابی اینترنتی برخلاف بازاریابی در دنیای واقعی که نیازمند هزینه زیادی است، نیازمند هزینه ناچیزی است، و گاها می توان با کمترین هزینه خدمات و قابلیت های خود را از طریق بازاریابی اینترنتی در اختیار افراد زیادی قرار داد.

طراحی فروشگاه اینترنتی می تواند به عنوان یک راه موثر و دائمی برای بازاریابی اینترنتی در نظر گرفته شود. زیرا باطراحی فروشگاه اینترنتی در واقع شما یک بستر اینترنتی ایجاد کرده اید که می توانید بدون محدودیت در زمان و هزینه محصولات خود را عرضه کنید.

بازاریابی اینترنتی

کاربران نیز بدون محدودیت و در کوتاه ترین زمان،  نیاز های خود را از فروشگاه اینترنتی شما برآورده می کنند. البته لازم به ذکر است که برای موفقیت در بازاریابی اینترنتی از طریق طراحی فروشگاه اینترنتی ، شما ابتدا باید سئو فروشگاه اینترنتی خود را تقویت کنید. به گونه ای که فروشگاه اینترنتی شما توسط موتورهای جستجو مانند گوگل به عنوان یک فروشگاه اینترنتی کاربر پسند و مفید شناخته شود، و به موجب آن سایت شما در صفحات نتایج برتر گوگل نمایش داده شود.

البته بازاریابی اینترنتی روش های مختلف دیگری نیز دارد، مانند ثبت آگهی در سایت نیازمندی ها، ثبت بنر تبلیغاتی در سایت های برتر، بازاریابی ایمیل، تبلیغات گوگل، پاپ آپ ها و غیره.


خرید اینترنتی امن

با روی کار آمدن فروشگاه های آنلاین و افزایش طراحی فروشگاه اینترنتی ، امروزه بسیاری از افراد خرید های خود را به صورت اینترنتی و آنلاین انجام می دهند. علاوه بر این از آنجایی که طراحی فروشگاه اینترنتی با استفاده از قالب های آماده و فروشگاه سازها نسبتا آسان و کم هزینه شده است، بسیاری از افراد سودجو اقدام به طراحی فروشگاه اینترنتی می کنند و از این طریق از افراد کم اطلاع کلاه برداری می کنند. برای جلوگیری از بروز این مشکل در این مقاله از طراحی سایت قصد داریم نکاتی را در مورد امنیت در خرید اینترنتی برای شما کاربران عزیز ارائه دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

خرید از فروشگاه های معتبر اینترنتی

در هنگام خرید اینترنتی دقت داشته باشید که خرید خود را از وب سایت های معتبر فروشگاهی انجام دهید. برای این منظور ابتدا بهتر است در مورد فروشگاه مورد نظر خود تحقیق کنید. اطلاعات تماس فروشگاه را بررسی کنید و از صحت آن مطمئن شوید. میزان فعالیت در فروشگاه اینترنتی می تواند یکی از نشانه های اعتبار در آن باشد. سعی کنید از فروشگاه های رها شده خرید اینترنتی انجام ندهید. فروشگاه اینترنتی معتبر و قابل اطمینان است که به روز و آپدیت باشد. البته لازم به ذکر است که برخی از فروشگاه های معتبر نیز وجود دارند که مدت ها بر روی وب سایت خود کار نکرده اند. بنابراین به خوبی در مورد فروشگاه تحقیق نمایید.

امنیت در خرید اینترنتی

داشتن نماد اطمینان

یکی از نشانه های معتبر بودن فروشگاه اینترنتی ، داشتن نماد اعتماد الکترونیکی یا enamad است. این نماد در واقع بیانگر ثبت شدن این فروشگاه در لیست فروشگاه هخای معتبر اینترنتی است. بنابراین شما می توانید با خیالی آسوده از وب سایت هایی که دارای نماد الکترونیک هستند خرید انجام دهید. در این میان تنها باید به اصالت نماد الکترونیک توجه نمایید. آیکون ای نماد در فروشگاه اینترنتی باید قابل کلیک باشد و پس از کلیک شما را به وب سایت ای نماد انتقال دهد. ای نماد به هیچ وجه یک عکس نیست بلکه آیکون است.

روش های مختلف خرید اینترنتی و انتخاب مناسب ترین روش

معمولا در طراحی فروشگاه اینترنتی ، روش های مختلفی برای خرید در نظر گرفته می شود تا از میان آنها کاربر مناسب ترین روش را بسته به نیاز خود انتخاب نماید. در زمان خرید اینترنتی توصیه می شود تا روشی را انتخاب کنید که حداقل ریسک را در پی داشته باشد. برخی از روش های خرید اینترنتی عبارتند از : خرید پستی و پرداخت در محل ، پرداخت آنلاین و یا پرداخت از طریق واریز به حساب. از میان این روش ها کم ریسک ترین روش ، روش پرداخت در محل است. در صورت استفاده از سایر روش های خرید حتما فیش واریز به حساب و یا شماره پیگیری خرید را تا زمان تحویل کالا حفظ نمایید.


روش های طراحی فروشگاه اینترنتی بر مبنای نیاز کاربر

هنگامی که طراحی سایت انجام می دهید و آن را اجرا میکنید، میخواهید از تمامی ابزار های برجسته برای جذب کاربر بیشتر استفاده کنید. ممکن است که کاربران برای آنچه که شما در طراحی فروشگاه اینترنتی خود آماده کرده اید وارد وب سایت شما نشوند. ممکن است که شما آنچه در سایت خود قرار داده اید از نظر شما درست باشد ولی از نظر کاربران برای جلب توجه باشد .

در طراحی فروشگاه اینترنتی خود ، موارد مهم از نظر کاربر را رعایت کنید ، بهترین راه جمع آوری اطلاعات درباره اینکه چه چیزی برای افراد وب سایت شما مهم و مناسب است را از خودشان سوال کنید.

 روش دیگر و پرکاربرد ایجاد یک تالار گفتگو است که میتوانید نظرات کاربران را درباره مطالب و یا کیفت سایتو یا دریافت پاسخی از مشتری باشند گرفت.

طراحی فروشگاه اینترنتی بر مبنای نیاز کاربران

  • درخواست از طریق پرسش نامه 

شما میتوانید پرسش نامه ای طراحی کنید تا اطلاعاتی از نظر کاربران، در رابطه با میزان رضایت مندی از طراحی فروشگاه اینترنتی شما بدست بیاورید که میتواند مفید باشد . شما میتوانید به افرادی که وارد سایت میشوند فرم نظر سنجی بدهید که به سوالات شما پاسخ بدهند یا حتی میتوانید برای پر کردن پپرسش نامه پاداش بگذارید تا کاربر آنها را پر کند با اینکارشما اطلاعات کاربران را در اختیار دارید و می توانید برای هدف بازاریابی اینترنتی از آن استفاده کنید.

  • ایجاد تالار گفتگو

یک تالار گفتگو در طراحی فروشگاه اینترنتی خود ایجاد کنید و بگذاید تا کاربران آزادانه نظرات خود را ارایه دهند ، با این کار شما میتوانید بفهمید که کاربران در مورد محصولات شما چه نظری دارند و یا مشکلات آن محصول چیست نظرات منفی را خوانده و به آنان پاسخ دهید و معایب را بر طرف کنید .

  • ایجاد ارتباط با شبکه های اجتماعی دیگر

صفحات اجتماعی بیشترین طرفدار را دارند شما می توانید با عضویت در این صفحات فعالیت کنید و لینک طراحی فروشگاه اینترنتی خود را قرار دهید اینگونه بازدید از سایت شما بالا می رود و می توانید ازطریق پرسش نامه اطلاعات مفیدی برای سایت خود کسب کنید. 


تاثیرات طراحی فروشگاه اینترنتی در کسب در آمد

طراحی فروشگاه اینترنتی استقبال زیادی دارد، و بسیار پر سرچ است. در این مقاله قصد داریم به صرفه بودن یا نبودن راه اندازی و طراحی فروشگاه اینترنتی را بررسی کنیم.

امروزه طراحی فروشگاه های اینترنتی ، و تجارت های اینترتی باعث درآمد زایی بیشتری نسبت به بازار های سنتی شده است .

شغل های زیادی هستند که می توان از آن ها درآمد زایی کرد، اما فروشگاه اینترنتی مورد توجه کاربران زیادی بوده است، و افراد زیادی به سراغ این شغل رفته اند.

حال اگر شما قصد دارید یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید ، ابتدا باید نکات مربوط به طراحی فروشگاه اینترنتی را رعایت کنید. نکاتی که برای طراحی فروشگاه های اینترنتی باید اجرا و رعایت کنید به شرح زیر است :

1) توضیحات کامل بنویسید:

توضیحات محصول خود را کامل و دقیق بنویسید، و تمامی ویژگی محصول خود را در بخش توضیحات بیاورید و محصولات مشترک خود را معرفی کنید.

سعی کنید توضیحاتی که درباره محصول خود می دهید با سایت های دیگر یکی نباشد زیرا باعث به وجود آمدن محتوای کپی با سایت های دیگر می شود و برای سئو خوب نیست و رتبه بندی شما را پایین می آورد.

2)باکس جستجو را در دید کاربر قرار دهید:

در طراحی فروشگاه های اینترنتی یک باکس جستجو ایجاد کنید تا کاربر بتواند محصول مورد نظر خود را جستجو کند. شما می توانید در طراحی سایت خود یک باکس جستجو پیشرفته به صورت فیلتر شده طراحی کنید که کاربر بتواند هر بخشی از محصولات فیلتر شده را رویت نماید و محصول مورد نظر خود را انتخاب نماید.

3) آدرس صفحات را ذکر نمایید:

در صفحات داخلی خود، آدرس صفحه را ذکر کنید تا کاربر بداند در کدام بخش از سایت قرار دارد ، این مورد در سئو سایت نیز تاثیر مثبت دارد، و موتور های جستجو اطلاعات سایت را بهتر تشخیص می دهند.

4) نمایش تصاویر مختلف از یک محصول:

سعی کنید تصاویری که برای محصول خود می گذارید تمام جنبه های محصول را نشان دهد. مثلا: تصاویر محصول خود را در زاویه های مختلف نمایش دهید ، رنگ بندی محصول ، ابعاد های مختلف محصول و.... شما با این کار به مخاطب خود اطمینان بیشتری برای خرید محصول مورد نظر می دهید.

5) نمایش محصولات مختلف:

سعی کنید اگر کاربر محصولی را انتخاب کرد در کنار آن محصول، محصولات مشابه هم به نمایش بگذارید. برای مثال: اگر کاربر قصد خرید یک تلوزیون را دارد شما میتوانید محصولات دیگری که مرتبط به تلوزیون هستند را زیر مجموعه آن به نمایش بگذارید. از نظر اینچ ، رنگ ، و مدل های جدید و قدیمی آن محصول.

6)عملیات خرید را تا حد ممکن آسان کنید:

در طراحی سایت می بایست عملیات خرید محصول بسیار ساده و کوتاه طراحی شود. مراحل خرید را به کاربر نشان دهید تا کاربر بداند در کدام بخش از خرید محصول قرار دارد، با انجام این کار به کاربر اطمینان بیشتری می دهید.

7) نگهداری سبد کالا:        

یک فروشگاه حرفه ای و پر درآمد کنار محصولات خود به جای گذاشتن دکمه خرید ، از افزدون در سبد کالا استفاده می کند ، شما با انجام این کار باعث می شوید که کاربر چند محصول دیگر نیز انتخاب کند. اینگونه خرید بیشتری از سایت شما صورت می گیرد.

اگر شما تنها دکمه خرید را در کنار محصول خود طراحی کنید ، کاربر تنها محصول مورد نظر خود را انتخاب ، و خرید خود را مسقیما انجام می داد. اینگونه شما با این ترفند می توانید محصولات بیتشری به فروش برسانید.

8) پشتیبانی آنلاین:

در طراحی فروشگاه های اینترنتی خود صفحه پشتیبانی از محصول طراحی کنید ، تا زمانی که کاربر به مشکلی بر خورد بتوانند مشاوره آنلاین داشته باشد .با رعایت کردن نکات بالا می توانید یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید.

راهکارهایی برای ایجاد یک فروشگاه اینترنتی ارزان

در بحث فروشگاه های اینترنتی ارزان، سعی کنید بدون در نظر گرفتن هزینه ، امکانات فروشگاه خود را مورد توجه قرار دهید. یک فروشگاه ساز ارزان ممکن است امکانات بیشتری نسبت به فروشگاه هایی با قیمت بالا داشته باشد.

پس اولین ملاک امکانات فروشگاه است . امروزه گرافیک فروشگاه های اینترنتی مورد توجه بسیاری از افراد شده است ، همچنین به کار گیری از UX در طراحی سایت فروشگاه به موضوع قابل اهمیتی تبدیل شده است.

استفاده از هزینه های زیاد نشان دهنده کیفیت یک فروشگاه نیست بلکه فروشگاه های ارزانی نیز هستند که امکانات بیشتری نسبت به فروشگاه های گران دارند.

مزیت طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

1)کاهش یافتن هزینه

2)هزینه کمتر برای بازار یابی

3)دسترسی آسان از نظر محدوده جغرافیایی

4) فعالیت 24 ساعته

5) افزایش مشتری بیشتر


دلایل علاقه کاربران به خرید اینترنتی


سهولت

 با خرید از فروشگاه اینترنتی، افراد به راحتی و حتی بدون نیاز به تعویض لباس خود می توانند خرید کنند. با خرید از فروشگاه اینترنتی دیگر نیازی به منتظر ماندن در صف برای پرداخت پول و تکمیل فرآیند خرید توسط فروشنده نیست شما می توانید در مدت زمان بسیار کوتاهی خرید خود را تنها با چند کلیک تکمیل کنید. این امر موجب صرفه جویی در زمان و هزینه ها می شود.

قیمت های بهتر

 شما می توانید محصولات را با قیمت بهتر و ارزان تری از فروشگاه انترنتی تهیه کنید زیرا در این حالت محصولات بدون واسطه و به طور مستقیم از تولید کننده به دست مشتری می رسد. علاوه بر این بسیاری از فروشگاه های اینترنتی بن های تخفیف و حراج ارائه می کنند.

8 دلیل علاقه افراد به خرید از فروشگاه اینترنتی

تنوع

 در فروشگاه اینترنتی شما قادر خواهید بود چندین برند و محصول را در یک محل دریافت کنید. در واقع شما در فروشگاه اینترنتی قادر خواهید بود از فروشندگان سراسر جهان بدون محدودیت در منطقه جغرافیایی خرید کنید. در فروشگاه اینترنتی ، امکان انتخاب محصولات در رنگ ها، طرح ها و اندازه های مختلف وجود دارد.

هزینه کمتر

 در خرید معمولی نیاز به صرف هزینه بیشتری علاوه بر خرید محصول مورد نظر است. این هزینه شامل هینه رفت و آمد، غذا و غیره خواهد بود. اما در خرید اینترنتی شما بدون این هزینه ها تنها قیمت محصول را پرداخت می کنید.

امکان مقایسه قیمت ها

 در طراحی فروشگاه اینترنتی ، قابلیت بررسی و مقایسه قیمت ها و محصولات با یکدیگر ارائه شده است. همچنین شما در فروشگاه اینترنتی قادر به اشتراک گذاری اطلاعات خود با سایر خریداران خواهید بود.

عدم وجود شلوغی و ازدحام

 خرید معمولی اکثر مواقع به دلیل وجود خسته کننده است و وجود ازدحام موجب می شود خرید را با عجله به پایان برسانیم. علاوه بر این زیادی جمعیت مشکل کمبود محل پارک را نیز ایجاد می کند. اما در خرید از فروشگاه اینترنتی این مشکل نیز به وجود نمی آید.

عدم خرید اجباری

 در خرید معمولی گاها به دلیل مهارت سخنوری فروشنده و مغازه داران شما مجبور به خرید محصولی می شوید که به آن علاقه و یا نیازی ندارید. اما در خرید اینترنتی شما آزادهنه و بدون دخالت شخص فروشنده به راحتی محصول مورد نظر خود را خریداری می کنید.

خرید بدون شرمندگی

 خرید برخی از محصولات از فروشگاه های فیزیکی ممکن موجب خجالت در فرد شود. در فروشگاه اینترنتی شما قادر خواهید بود به صورت خصوصی و بدون شرمندگی خرید خود را انجام دهید.

نتیجه گیری کلی

دلایل بسیاری برای خرید اینترنتی وجود دارد. بنابراین با وجود این دلایل اگر شما دارای یک فروشگاه هستید و یا در صدد راه اندازی یک کسب و کار هستید، ما طراحی فروشگاه اینترنتی را به شما پیشنهاد می کنیم. شما با طراحی فروشگاه اینترنتی می توانید با سرمایه ای کم، کسب و کار جهانی راه بیاندازید.


دلایل موفقیت طراحی فروشگاه اینترنتی

طراحی فروشگاه اینترنتی یکی از انواع طراحی سایت است که در چند سال اخیر بسیار موفق بوده و طرفداران زیادی را به دست آورده است. افراد به روش های مختلفی مانند ساخت وبلاگ ها و یا قالب های آماده طراحی سایت می توانند به طراحی سایت اقدام کنند.

اما این نوع طراحی سایت موفقیت زیادی کسب نخواهد کرد. زیرا این نوع طراحی فروشگاه اینترنتی (قالب آماده و وبلاگ) نمی توانند سئو بالایی کسب کنند و یا به عبارتی فرآیند سئو بر روی آنها امری بسیار دشوار خواهد بود.

از این رو نمی توانند مشتریان زیادی را به دست آورند. یکی دیگر از دلایل عدم موفقیت این نوع طراحی سایت، ناتوانی آنها در جلب اعتماد مشتریان است. در حقیقت طراحی سایت یکی از فاکتورهای موثر در جلب رضایت و اعتماد مشتریان است.

دلایل موفقیت طراحی فروشگاه اینترنتی

در مقابل طراحی فروشگاه اینترنتی که در شرکت مبنا با استفاده از زبان برنامه نویسی ASP.net  و به صورت کاملا اختصاصی صورت می گیرد، به دلیل به کاربردن استانداردهای سئو در پایه و اساس طراحی سایت می تواند به راحتی و در ظرف تنها چند ماه سئو قوی به دست آورد و در صفحات نتایج برتر گوگل نمایش داده شود.

این امر موجب افزایش ترافیک و بازدید از فروشگاه اینترنتی می شود و در نتیجه تعداد مشتریان و فروش به مرور زمان بیشتر می شود. این نوع طراحی سایت به دلیل اختصاصی بودن و همچنین عدم کپی برداری از سایت های دیگر، شما را به عنوان یک فروشگاه اینترنتی منحصر به فرد نزد کاربران معرفی می کند و به دنبال آن موجب افزایش اعتماد مشتریان می شود.


طراحی فروشگاه اینترنتی چیست؟

طراحی سایت دارای انواع مختلفی است و زیر شاخه های زیادی دارد. در این میان طراحی فروشگاه اینترنتی یکی از انواع پرکاربرد و پرطرفدار طراحی سایت است. طراحی فروشگاه اینترنتی با هدف ایجاد یک فروشگاه در فضای اینترنت و فروش محصولات و خدمات به صورت آنلاین صورت می گیرد.
امکانات طراحی فروشگاه اینترنتی با امکانات ارائه شده در سایر انواع طراحی سایت متفاوت است و به نسبت بیشتر از سایر انواع طراحی سایت است.
اصلی ترین ویژگی طراحی فروشگاه اینترنتی ، جلب اعتماد کاربر است. درواقع طراحی فروشگاه اینترنتی باید به گونه ای باشد که کاربر پس از ورود به فروشگاه اینترنتی شما احساس رضایت داشته باشد و با خیالی آسوده اقدام به خرید نماید.
طراحی فروشگاه اینترنتی چیست؟
 فروش محصولات به صورت آنلاین، کسب درآمد، معرفی محصولات و خدمات از جمله مهم ترین اهداف طراحی فروشگاه اینترنتی است. این نوع طراحی سایت در چند سال اخیر رواج بسیاری پیدا کرده است و حدودا میلیون ها فروشگاه اینترنتی در سراسر جهان طراحی و راه اندازی شده اند.


تجارت الکترونیکی چیست؟

E-commerce (تجارت الکترونیکی یا EC)، خرید و فروش کالاها و خدمات، و یا انتقال وجوه و یا داده ها، از طریق یک شبکه الکترونیکی، در درجه اول در اینترنت است. این معاملات بین تولید کننده ها، تولید کننده به مصرف کننده، مصرف کننده به مصرف کننده یا مصرف کننده به تولید کننده رخ می دهد. اصطلاحات تجارت الکترونیک (e-commerce) و کسب و کار الکترونیکی (e-business) اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند. اصطلاح e-tail نیز گاهی اوقات برای اشاره به فرآیندهای معاملاتی در اطراف خرده فروشی آنلاین استفاده می شود.

تجارت الکترونیکی با استفاده از انواع برنامه های کاربردی، مانند ایمیل، فکس، کاتالوگ آنلاین و سبد خرید، تبادل الکترونیکی داده ها (EDI)، پروتکل انتقال فایل و خدمات وب (طراحی سایت از نوع طراحی فروشگاه اینترنتی) اداره شده است. در واقع این نوعی بازاریابی اینترنتی نیز محسوب می شود. طراحی فروشگاه اینترنتی نیز یکی از فاکتورهای موثر در شکل گیری تجارت الکترونیکی است.

تجارت الکترونیکی چیست؟

مزایای تجارت الکترونیکی مانند مزایای طراحی فروشگاه اینترنتی است. در واقع امکان انتخاب از میان کالاها و خدمات گسترده، دسترسی 24 ساعته و سریع، سطح وسیع و بین المللی وغیره از جمله مزایای تجارت الکترونیکی محسوب می شود و از جنبه های منفی آن می توان به محدود بودن در لمس و دیدن محصول مورد نظر از نزدیک و زمان ارسال و دریافت کالا اشاره کرد.

برای اطمینان از امنیت، حفظ حریم خصوصی و اثربخشی تجارت الکترونیک، کسب و کارها در هنگام طراحی سایت به ویژهطراحی فروشگاه اینترنتی از امکانات عضویت، رمز گذاری تکنولوژی های امنیتی استفاده می کنند. مشتریان نیز می توانند با استناد به نماد اعتماد الکترونیک (enamad) از اعتبار فروشگاه اینترنتی مورد نظر مطمئن شوند.


۱ ۲ ۳ ۴

شرکت خاتم توس با تکیه بر نیرو های نخبه داخلی و بر رویه اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال توانسته است دستگاه های پوز بانکی و سوئیچ های لویالتی و ebank و سخت افزار های بانکی را تولید و طراحی کند.


tag

وبلاگ دیگر ما دنیای کامپیوتر computer24.blog.ir فیلم های آموزشی شرکت خاتم توس شرکت خاتم توس اخذ قطعی مالیات از فروشگاه اینترنتی شکایت های مربوط به فروشگاه های اینترنتی 700 شکایت از فروشگاه های اینترنتی دلایل عدم موفقیت پروژه های طراحی فروشگاه اینترنتی دلایل شکست برخی از پروژه های طراحی فروشگاه اینترنتی فروشگاه ساز چیست روش های پرداخت الکترونیکی بانکداری الکترونیک بازاریابی اینترنتی خرید اینترنتی امن امنیت در خرید اینترنتی طراحی فروشگاه اینترنتی بر مبنای نیاز کاربران روش های طراحی فروشگاه اینترنتی بر مبنای نیاز کاربر تاثیرات طراحی فروشگاه اینترنتی در کسب در آمد تاثیرات طراحی فروشگاه اینترنتی دلایل علاقه کاربران به خرید اینترنتی دلایل موفقیت طراحی فروشگاه اینترنتی طراحی فروشگاه اینترنتی تجارت الکترونیکی چیست؟ تجارت الکترونیک تفاوت فروشگاه اینترنتی و فروشگاه فیزیکی مقایسه فروشگاه اینترنتی در برابر فروشگاه معمولی 4 مزیت عمده فروشگاه اینترنتی در برابر فروشگاه معمولی مزایا و معایب خرید از فروشگاه اینترنتی فروشگاه اینترنتی چیست